Zapraszamy do kontaktu!

505 305 475
STEP-BUD Logo

Balustrady zewnętrzne + brama przesuwna + furtka + przęsła

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą realizacją - kompleksowym projektem obejmującym bramę przesuwną, furtkę, przęsła oraz balustrady stalowe, ocynkowane i malowane proszkowo.

Ogrodzenie składające się z bramy przesuwnej, furtki, oraz przęseł zostało wykonane z solidnych profili stalowych, których frontowa część została pokryta blachą. Ocynkowana blacha została przytwierdzona do profili za pomocą nitów, zapewniając trwałe połączenie między elementami konstrukcji. Wysokość pojedynczego panelu to 25cm, natomiast przestrzeń (odstęp) pomiędzy panelami wynosi 5cm.

Zarówno ogrodzenie, jak i balustrady zewnętrzne zostały poddane dwustopniowemu procesowi ochrony powierzchni. Najpierw przeszły przez etap ocynkowania, który polega na pokryciu ich warstwą cynku. Ten krok jest kluczowy dla zapewnienia odporności na korozję oraz działanie warunków atmosferycznych. Cynk tworzy swoisty pancerz, chroniąc metalową konstrukcję przed rdzą i innymi uszkodzeniami spowodowanymi ekspozycją na wilgoć.

Następnie zastosowano malowanie proszkowe, co nadało całości nie tylko stylu i estetycznego wyglądu, ale także dodatkową warstwę ochronną. Malowanie proszkowe to zaawansowana technologia, w której farba w postaci proszku jest nanoszona na powierzchnię za pomocą elektrostatycznej metody aplikacji. Następnie, pod wpływem wysokiej temperatury, proszek topi się i łączy tworząc trwałą warstwę ochronną. Efektem jest równomierne, gładkie pokrycie, które jest odporniejsze na zarysowania, odpryski i inne uszkodzenia mechaniczne.

Dzięki dwustopniowemu procesowi ochrony powierzchni, ogrodzenie oraz balustrady nie tylko zachowują swoją estetykę przez wiele lat, ale także są w pełni przygotowane do wytrzymywania trudnych warunków zewnętrznych, co czyni je idealnym wyborem zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wizualnym.

STEP-BUD Czarodziej 🪄 specjalista ds. obróbki metalu 🪄