Zapraszamy do kontaktu!

505 305 475
STEP-BUD Logo

Ogrodzenie na pochyłym terenie (skośne, bez schodkowania)

Projektowanie ogrodzenia na terenie o nieregularnym ukształtowaniu może okazać się nie lada wyzwaniem, ale także szansą na stworzenie efektownego i funkcjonalnego elementu krajobrazu. Tradycyjne podejście, polegające na schodkowaniu, może być nieatrakcyjne i niepraktyczne, szczególnie w przypadku terenów o większym nachyleniu. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić alternatywne rozwiązanie, które pozwalają na stworzenie efektownego ogrodzenia bez konieczności stosowania schodkowania.

Jako alternatywę do tradycyjnych rozwiązań na terenie o nieregularnym ukształtowaniu wykorzystaliśmy elementy skośne. Segmenty skośne pozwalają na płynne dostosowanie się ogrodzenia do linii terenu, gdyż podczas ich produkcji został uwzględniony kąt nachylenia terenu. W rezultacie ogrodzenie z segmentów skośnych nie tylko jest funkcjonalne, ale również dzięki wykorzystaniu powtarzalnego wzoru dodaje ogrodowi wyjątkowego uroku i charakteru. Jest to doskonały przykład wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w projektowaniu ogrodzeń na terenach o nieregularnym ukształtowaniu, które pozwala na stworzenie harmonijnego i estetycznego otoczenia.

Ocynkowane Ogrodzenia: Solidność i Ochrona

Ocynkowanie to proces, w którym stalowe elementy ogrodzenia są pokrywane warstwą cynku. Ten proces ma na celu zapobieganie korozji, czyli procesowi utleniania się metalu pod wpływem wilgoci i czynników atmosferycznych. Warstwa cynku chroni stal przed rdzą, co znacznie wydłuża żywotność ogrodzenia.

Malowanie Proszkowe: Trwałość i Estetyka

Malowanie proszkowe to kolejny krok w kierunku zwiększenia trwałości i atrakcyjności ogrodzenia. Proces ten polega na nakładaniu na powierzchnię metalową farby w postaci proszku, która następnie jest utwardzana w wysokiej temperaturze. Wynikiem czego jest gładka, równomierna warstwa farby, która doskonale przylega do powierzchni metalu. Malowanie proszkowe zapewnia również szeroką gamę kolorów do wyboru, dzięki czemu można dopasować ogrodzenie do stylu otoczenia.

Podsumowując: projektowanie ogrodzenia na pochyłym terenie wymaga elastyczności i kreatywności. Zastosowanie elementów o nachyleniu dostosowanym do terenu pozwala na stworzenie ogrodzenia, które doskonale komponuje się z krajobrazem. Kluczem do sukcesu jest dostosowanie projektu do naturalnych cech terenu oraz wybór rozwiązań i materiałów, które nie tylko są funkcjonalne, ale także zapewniają trwałość na długie lata.

STEP-BUD Czarodziej 🪄 specjalista ds. obróbki metalu 🪄